Spejdernes idebank  

Det er i dag

Kontakt - Anbefal siden - Start side - Foretrukne - Mailingliste

Forsiden
Bogshop
Clipart
Diskussion forum
Historiebogen
Idekassen
Lederboxen
Lejrdagbøger
Lejrkogebogen
Links
Patruljekassen
Raftepladsen
Spejderkalender
Spejderliv'et
Spejdermarked
Spejdernyt
Tidsfordriv
Disse sider er et BP's Raske Drenge produkt

I samarbejde med:
Denne side vedligeholdes af Bredballe Web Snedkeri - www.websnedkeriet.dk

Links til spejderlinks:

1.- 2.- 3.- 4.- A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- Q- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Æ- Ø- Å-

Gruppe

Korps

Hits

1. Birkerød Gruppe

1874

1. Bistrup Gruppe

1136

1. Dybbøl Mølle Gruppe

1142

1. Fredensborg Gruppe

2206

1. Frederiksberg Gruppe

1175

1. Gjentofte Gruppe

1397

1. Glostrup Gruppe

1091

1. Haslev Gruppe

1064

1. Hede Herning

1862

1. Hellige Anders Gruppe

1142

1. Helsingør Gruppe

2750

1. Herlev Kudu Gruppe

1126

1. Højbjerg Gruppe

1802

1. Holme Gruppe

1479

1. Holsted Gruppe

1091

1. Klampenborg Gruppe

1299

1. Kokkedal Gruppe

2050

1. Lillerød Gruppe

2171

1. Måløv Gruppe

1170

1. Næstved

1701

1. Næstved Gruppe

1372

1. Ordrup Gruppe

1273

1. Otterup Gruppe

1146

1. Risskov Drenge

1072

1. Romalt Gruppe

1096

1. Silkeborg Gruppe

1144

1. Skovlunde gruppe

1153

1. Trandbjerg Gruppe

2167

1. Viby Gruppe

1276

15. Århus gruppe

1162

2. Birkerød Gruppe

1063

2. Hellige Anders Gruppe

1069

2. Herlev Spejder Gruppe

1347

2. Herlev Spejder Gruppe

1722

2. Højbjerg Gruppe

1103

2. Lyngby Gruppe

2086

2. Odense Gruppe

3366

2. Ordrup Gruppe

1221

2.Hellig Anders Gruppe

1215

3. Frederiksberg Gruppe

1121

3. Kolding Gruppe

1859

3. Lyngby Gruppe

1480

3. Rødovre Gruppe

1352

3. Silkeborg Gruppe

1231

3. Vesterbro Vildgæssene

1782

4. Frederiksberg Gruppe

1163

4. Hvidovre Søspejdertruppe

1243

Aabenraa Gruppe

1046

Aalborg Søspejder Gruppe

1818

Aalborghus Gruppe

1167

Abilgaard Trop og Flok

1070

Åbyhøj Gruppe

1310

Ådals-Hoptrup Gruppe

978

Allerød Spejdernes Tamburkorps og Brass Band

1163

Alminde-Viuf Gruppe

1249

Alminde-Viuf Gruppe

1331

Ålsgårde Søgruppe

1213

Alugod Gruppe

2743

Anne Stuart Gruppe

1059

Appsi Stammen Gruppe

1582

Arden Gruppe

1243

Askov Gruppe

1420

Augustenborg Gruppe

1109

Avedøre gruppe

1039

Balder-Hedehusene Gruppe

1607

Ballerup Gruppe

1193

Ballerup Gruppe

1018

Balling Gruppe

1096

Bangsbo Trop og Flok

916

Bankager gruppe

1599

Bankager Gruppe

1120

Bellahøj - 21st Barking Gruppe

1028

Bent Byg Gruppe

2108

Birkegruppen

1717

Birkegruppen Holstebro

1094

Blårævene Gruppe

1091

Bøgegruppen

3214

Boholte Gruppe

1024

Børkorp Gruppe

1403

Borup Gruppe

1064

Brabrand Gruppe

1230

Bredsten Gruppe

3105

Broager Pigegruppe

990

Brødeskov Gruppe

2834

Brønshøj-Husum Gruppe

1227

Bruxelles - De Danske Spejdere i

1238

Bryndum Gruppe

1025

Charlottenlund Gruppe

1029

Christian Den Fjerdes Gruppe

1051

Christiansbjerg Gruppe

1045

Christiansminde Gruppe, Svendborg

1147

Cimbrerne Støvring

1876

Cimbrerne, Aalborg Gruppe

1007

Clandestinus Klan

1180

Claus Nar Gruppe

1478

Constatina Gruppe

1342

Dannerhøj Gruppe

2438

De Vilde Svaner

994

Delfinerne Gruppe

2631

Egå gruppe

1257

Egebjerg Gruppe

1055

Egholm Gruppe

1233

Egholm Gruppe

1003

Ejby Gruppe

1035

Eremitage Gruppe

1397

Erik den Røde

2309

Erik Menved Gruppe

3479

Esbern Snare Gruppe

4104

Espergærde Gruppe

1037

Ferslev Gruppe

1210

Fjerritslev Gruppe

1066

Fredens Sogn Gruppe

1312

Fredensborg gruppe

1991

Frederik den 2. Gruppe

1057

Frederikshavn 1. Trop og Flok

912

Frederikslund Gruppe

1069

FriSpejderne

2668

Fuglebjerg Gruppe

2772

Gærum Gruppe

1144

Gallerne Gruppe

1985

Geels Gruppe

2142

Gentofte-Vangede Gruppe

1104

Gråsten Gruppe

1086

Grejs/Lindved Gruppe

1870

Grindsted Gruppe

1307

Grøndalsgruppen

1138

Gruppe 9

1347

Gudenaa Gruppe

1032

Guldborgsundspejderne

4049

Haarby Gruppe

1160

Hadsten Gruppe

929

Hængeuglerne Klan

1002

Hammel Gruppe

985

Hammel-Uglerne Gruppe

970

Hammerum Gruppe

970

Harald Blåtand Gruppe

1523

Harald Hén Gruppe

1153

Hardeknud Gruppe

2723

Harlev- Framlev Gruppe

1403

Harlev-Framlev Gruppe

1009

Harlev-Framlev Gruppes spejdertrop

1129

Hasle Gruppe

1023

Havmændene Søgruppe

1046

Hejls Gruppe

2773

Hejnsvig Gruppe

1178

Helleruplund Gruppe

1544

Helsingør Sø Gruppe

1035

Herfølge Gruppe

1925

Herskind Gruppe

1030

Hinnerup Gruppe

2016

Hjallese Gruppe

1001

Hjalte Gruppe

2414

Hjørrig Kreds

1090

Hobro Gruppe

1866

Højbjerg Drenge Gruppe

2203

Højdevang Gruppe

1275

Høje Kolstrup Gruppe

1049

Højen Gruppe

1046

Holbo Spejderne

1797

Høng gruppe

1012

Horsens Gruppe

1064

Hovedgård Gruppe

1168

Humlebæk Gruppe

1041

Hunderup Gruppe

1725

Hvidovrespejderne

2007

Isenvad Gruppe

1104

Ishøj Gruppe

1500

Islev Gruppe

1404

Jersie-Solrød Gruppe

1257

Johan Rantzau Gruppe

2101

Jomfru Rist Gruppe

1052

Jon Litle Søgruppe

2007

Jonstrup Gruppe

992

Jørgen Skytte Gruppe

1049

Jyllinge Gruppe

1339

Kaløvig gruppe

1328

Karen Jeppe Gruppe

2118

Karl af Riises Gruppe

1286

Kgs. Lyngby Gruppe

2455

Kilen-Struer Gruppe

1073

Kjellerup Gruppe

1047

Klan Af Rise

1049

Klan Bifrost

1263

Klan Caper Sapiens

1520

Klan de kloløse landkrabber

1037

Klan Flanhart

1037

Klan Hymer

1202

Klan Klintefolket

1590

Klan Kun

1103

Klan Nanari

1132

Klan Plys

1020

Klan Vildænderne

982

Klan Vildmule

1114

Klarup Gruppe

1313

Knuden Gruppe

1462

Købehavns II. Søpejdertrop - Gry

1867

Køge Gruppe

2648

Kong Skjold Gruppe

1655

Kong Slaug Gruppe

1037

Kong Volmer Søtrop

1097

Kongsøre Gruppe

997

Kvissel Gruppe

991

Lakse Gruppen

1432

Lars Dyrskjødt Gruppe

1114

Lindevang Gruppe

1125

Løkken Gruppe

1031

Lorenz Tuxen Gruppe

1726

Mariesminde Gruppe

1129

Marsk Stig

1301

Mårslet Gruppe

1047

Mikkel Skov gruppe

2776

Mjølner Gruppe

1455

Møllegruppen

1307

Mørkhøj Gruppe

1477

Mosegruppen

1322

Moselund Gruppe

1444

Nibe Gruppe

1061

Niels Ebbesen Gruppe

1066

Niels Juel Søgrupe

1073

Nissebanden Klan

1211

Nivå Gruppe

1333

Nørbølling Gruppe

1444

Normannerne Gruppe

1024

Nørre Alslev Gruppe

1085

Nørresundby Spejderne

2553

Nr. Løgum gruppe

1187

Nr. Lyndelse Gruppe

1092

Nykøbing F. Gruppe

982

Nykøbing F. Pigegruppe

1176

Nyrup Kreds

1077

Nysted Gruppe

1007

Odder Gruppe

1123

Ohallans Disciple - Seniore i KFUM Nr. Lyndelse

1518

Øksegruppen

1067

Ole Torps Gruppe

1815

Ordrup Skovshoved Gruppe

1260

Øre-Maglegaard Gruppe

983

Orion Gruppe

1146

Ørne Gruppen

1060

Øster Uttrup Gruppe

991

Østervrå Kreds

1107

Palnatoke Gruppe

1918

Peder Bodils Gruppe

1010

Peder Oxe Gruppe

1110

Pelsjægerne Gruppe

1157

Peter Wessel Gruppe

3633

Pionerne Gruppe

1486

Præstø Gruppe

1169

Prins Buris Gruppe Holstebro

1073

Prins Hamlets Gruppe

1121

Råby Gruppe

1252

Rakkeby Gruppe

1362

Raklev-Spejderne

1198

Ramløse Gruppe

993

Resen/Humlum Gruppe

1630

Ringe Gruppe

1117

Ringsted Gruppe

1036

Risskov Pigegruppe

3397

Rocky Raccoon's Apostle

978

Rødding Gruppe

1115

Rødekro Gruppe

1043

Rødovre Grupe

1065

Rosendal Gruppe, Hobro

1094

Rosenvænget Gruppe

2106

Roskilde Gruppe

1668

Ryds Gruppe

975

Sæby Kreds

1492

Sæbygaard Gruppe

2175

Saltum Gruppe

1336

Sanderumspejderne Roden Gruppe

1233

Sct Michael Gruppe

1303

Sct. Andreas Gruppe

1352

Sct. Catharinae Gruppe

1137

Sct. Jørgens Gruppe

1147

Sct. Michael Gruppe

1580

Seest Gruppe

1446

Sejs Gruppe

1173

Sika Gruppe, Hammel

1115

Sindal Gruppe

2562

Sindal Kreds

1028

Skansen Gruppe

1003

Skibsklanen Yggdrasil

1080

Skjoldhøj Gruppe

1108

Skjoldhøj Gruppe

981

Skjoldmøerne Gruppe

2030

Skovby Gruppe

1010

Skovgruppen Nuuk

1472

Skovlundespejderne

2350

Skovtofte

1992

Skovtofte Gruppe

1417

Slagelse Klatre Klan

1069

Slotsgruppens

1934

smidstrup gruppe

980

Snejbjerg Gruppe

1217

Søborg Gruppe

1110

Søften Gruppe

1091

Sofus Stålorm Klan

1180

Solvang Gruppe

1022

Sønderborg Gruppe

1423

Sønderborg Gruppe

1018

Søndermark Gruppe

2250

Spartanerne 2. Hasle

1002

Spørring Trige Gruppe

985

Stavnsholt Vikinger Gruppe

1364

Stener-Society

1068

Stenlænderne Gruppe

1615

Stenløse Gruppe

1225

Stifinderne Amager

1175

Stjær Gruppe

1078

Stjerne Gruppen

1600

Svend Grate Gruppe

1224

Syvstjernen Gruppe

1514

Tårnborg Gruppe

1147

Tårnby gruppe

1071

Taulov Gruppe

1051

Thingvalla Gruppe

1324

Thorsø Gruppe

1381

Tikkistammen Gruppe

1048

Tor Jarl Gruppe

1066

Tornbjerg Gruppe

1383

Tornemark-Sandved Gruppe

1262

Tranerne Gruppe

2074

Trelleborg Gruppe

1070

Troldegruppen

1261

Uldum Gruppe

1715

Ulkebøl Gruppe

1029

Valdemar Atterdag Gruppe

1026

Vallø Gruppe

1038

Vamdrup Gruppe

1970

Vangede Gruppe

1218

Vanløse Gruppe

1097

Vemmelev Gruppe

988

Vemmelev Trop og Flok

1164

Vestbjerg Gruppes

1036

Vesterbølle Gruppe

1077

Vestlolland Gruppe

2081

viby-kongsvang

1351

Viby-Kongsvang Pigegruppe

1539

Vikingerne Gruppe

1100

Vindinge gruppe

1056

Virum Gruppe

998

Virum-Sorgenfri Gruppe

1697

Vojens Gruppe

1224

Vorup-Kristrup

2783

Waingunga Stammen Gruppe

1206

ZULUERE -Askov Gruppe

1140

 
billige nike free billige nike free run billige nike free run 5.0